Czemu nie chcesz UPADAĆ ?

action-1838330
Czemu nie chcesz UPADAĆ ?

Myślisz, co to za pytanie ? Jak można chcieć „sięgnąć podłogi”. Pytanie retoryczne ?

Jak sie okazuje nie do końca. Przedstawię Ci mój punkt widzenia na „upadanie”.

Kiedy uczyliśmy sie chodzić, może nie koniecznie pamiętamy ten okres ale z opowieści i własnych obserwacji na pewno możemy sobie wyobrazic jak to wyglądało, zanim postawiliśmy pierwsze kilka kroków, upadliśmy na podłogę dziesiątki razy. Wtedy nie doświadczeni życiem, z pomocą rodziców podejmowaliśmy kolejna próbę przejścia jakiegoś odcinka, i tak w kółko. Wkońcu jest, udało sie, umiemy samodzielnie chodzić.

Jesli sobie przypomnisz lata dziecięce, kiedy uczyłeś sie jakiejkolwiek nowej umiejętności ile razy wpierw cos Ci sie nie udało. Często były to dziesiątki, czasem nawet setki razy.

Z czasem gdy dorastamy coraz rzadziej i mniej chętnie podejmujemy to ryzyko „upadku”. Dlaczego ? Najcześciej jest to strach, a konkretnie strach przed utratą. Bogatsi o większe doświadczenie, obawiamy sie utracenia czasu, pieniędzy, stanowiska w pracy, znajomości i nie tylko. Tak niestety będzie, to naturalne, że sie boimy.

Ważne jest jak obchodzisz sie ze swoim strachem. Czy jest on dla Ciebie dodatkowym wspomaganiem, które cały czas Ci towarzyszy i pomaga podejmować racjonalne i przemyślane decyzje czy raczej ten sam strach powstrzymuje Ciebie przed działaniem.

Jakie są wyjścia ?

Ja osobiście uważam ze nie ma recepty na powstrzymanie strachu, ponieważ nie jest to potrzebne. Można oszukiwać siebie, oszukiwać swój mózg rożnymi metodami czy trikami, których pełno w przeróżnych poradnikach ale moim zdaniem szkoda na to czasu. Po co powstrzymywać coś co możemy przetworzyc na dodatkowe paliwo do działania. I od tego bym zaczął, od przyswojenia sobie, że strach przed nowym, przed ryzykiem był, jest i będzie a ty musisz nauczyć się jak sie z nim obchodzić.

STOP, musisz ? możesz wcale nie chcieć !

Przed podjęciem każdego ryzyka „upadku” zadaj sobie podstawowe pytanie. Czy dzięki temu, że zaryzukujesz, ty lub ktoś odniesie zyski ? A przedewszystkim czy chcesz cokolwiek zyskać ? Czy może jest Ci dobrze z tym co masz ? Na to pytanie niestety nie znajdziesz żadnej „ściągi”. Ruszysz gdy uświadomisz sobie, ze umiejetność wyciągania wniosków z upadków to klucz do sukcesu.

„Porażki nie należą do przyjemności, ale są konieczne, jeśli chcemy iść naprzód.” ~ Robert T. Kiyosaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *